Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
Podkładka
  Mrozoodporność
   Wielkość owoców
    Zapylanie
     Dojrzałość zbiorcza
      zakres cenowy

       Morela kolumnowa

       49,90 

       Wysyłka: do 5 dni roboczych

       Drzewko o filarowym pokroju przeznaczone do małych ogrodów lub do donic na balkony i tarasy. Średnie owoce o bardzo smacznym i soczystym miąższu idealne do jedzenia na surowo lub na przetwory.

       2 letnie drzewko owocowe o wysokości około 150 cm. Sadzonka z gołym korzeniem zabezpieczona w zbiorczym balocie.

       Śliwo-morela kolumnowa Miracose

       39,90 

       Wysyłka: do 5 dni roboczych

       Ciekawe połączenie aromatów śliwy i moreli w jednym owocu. Nieduże drzewo o wąskim pokroju idealne do małych ogrodów lub do donic na balkon.

       2 letnie drzewko owocowe o wysokości około 150 cm. Sadzonka z gołym korzeniem zabezpieczona w zbiorczym balocie.

       Morela Klarina

       49,90 

       Wysyłka: do 5 dni roboczych

       Odmiana o dużych owocach i kolumnowym pokroju (przy niewielkiej korekcie). Wysoce odporna na mróz i choroby.

       2 letnie drzewko owocowe o wysokości 150 - 180 cm. Sadzonka z gołym korzeniem zabezpieczona w zbiorczym balocie.

       Morele kolumnowe to rodzaj drzew kolumnowych. Drzewko charakteryzuje się wąskim, pionowym wzrostem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających niewielkie ogrody, tarasy czy balkony, a chcących cieszyć się smakiem własnych owoców. Morela kolumnowa rośnie pionowo, osiągając wysokość od 2 do 3 metrów. Ma wąską sylwetkę, zazwyczaj o szerokości 50-60 cm co, sprawia, że jest idealna do uprawy w małych przestrzeniach.

       Uprawa Moreli kolumnowej

       Morela kolumnowa potrzebuje dużo słońca. Preferuje stanowiska ciepłe, najlepiej rośnie w miejscach, które są dobrze nasłonecznione przez większość dnia. Ważne jest, aby drzewo było posadzone w miejscu osłoniętym od silnych, zimnych wiatrów, które mogą uszkodzić kwiaty i owoce.

       Morele kolumnowe preferują gleby żyzne, przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Najlepsze są gleby o odczynie obojętnym lub lekko kwaśne (pH ziemi 6,0-7,0). Przed sadzeniem warto wzbogacić glebę kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem, aby dostarczyć niezbędnych składników odżywczych.

       Morele kolumnowe wymagają regularnego podlewania, szczególnie w okresach suszy. Gleba powinna być stale wilgotna, ale nie przesiąknięta wodą. Zaleca się podlewanie bezpośrednio u podstawy drzewa, aby uniknąć moczenia liści, co może prowadzić do chorób.

       Morela kolumnowa - odmiany

       Odmiany moreli kolumnowej są specjalnie hodowane, aby zachować wąski, pionowy kształt, co czyni je idealnymi do uprawy w małych ogrodach, na tarasach czy balkonach. W naszej ofercie posiadamy:

       Morelę kolumnową Compacta - to odmiana samopylna, która charakteryzuje się bardzo zwartym wzrostem. Owoce są słodkie, o intensywnym aromacie. Ich skórka jest pomarańczowa. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec lipca i początek sierpnia.

       Śliwo-morelę Miracose - drzewko ma owoc o charakterystycznym wyglądzie i smaku, łączącym cechy śliwy i moreli. Są one zazwyczaj duże, owalne lub okrągłe, o różnym odcieniu koloru, często z czerwonymi lub purpurowymi plamkami na skórce. Sadzonki należy sadzić wczesną wiosną lub jesienią. Owoce dojrzewają w drugiej połowie lata.

       Morelę Klarina - owoce są średniej wielkości, o kulistym kształcie i intensywnie pomarańczowej skórce pokrytej delikatnymi włoskami. Drzewa "Klariny" mają wąski, kolumnowy pokrój, osiągający zazwyczaj wysokość od 2 do 3 metrów. Owoce najlepiej nadają się do spożycia w okresie od połowy do końca lipca. Jest odporna na wiosenne przymrozki.