Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Aktinidia ostrolistna mini Kiwi Issai (obupłciowa zielona)

  15,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Obupłciowa zielona odmiana nie wymagająca zapylacza. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Aktinidia ostrolistna mini Kiwi Weiki (męski zapylacz)

  15,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Doskonały zapylacz dla żeńskich odmian aktinidii. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Aktinidia ostrolistna mini Kiwi Weiki (żeńska czerwona)

  15,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Wysoce mrozoodporna i smaczna odmiana. Żeńska czerwona. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Aktinidia ostrolistna mini Kiwi Ananasnaya (żeńska)

  15,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Jedna z najplenniejszych odmian. Żeńska odmiana. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Aktinidia pstrolistna mini Kiwi dr Szymanowski (obupłciowa)

  15,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Obupłciowa odmiana o trójkolorowych, pstrych, ciekawych liściach. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Aktinidia ostrolistna mini kiwi Purpurna Sadowa (żeńska czerwona)

  15,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Jedna z najplenniejszych czerwonych Kiwi. Żeńska odmiana. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Aktinidia. Sadzonki mini kiwi.

  Aktinidia, mini kiwi – jest to pnącze o trwałych pędach, zrzucających na zimę liście. Jest blisko spokrewniona z aktinidią chińską – rodzącą owoce kiwi tak dobrze znane nam z półek sklepowych. Poszczególne odmiany mają różny rodowód, pochodzą czasami od różnych gatunków aktinidii. Zazwyczaj są to rośliny jednopienne (jednopłciowe) – aby uzyskać owoce musimy posadzić w ogrodzie okaz żeński i męski. W wyniku prac hodowlanych udało się wyhodować także odmiany dwupienne (obojniacze). Zbiór owoców, w zależności od gatunku i odmiany, przypada na wrzesień lub na październik. Roślina traktowana jest także jako roślina ozdobna dzięki kolorowemu, białemu lub czerwonemu przebarwianiu się liści.

  Uprawa

  Odmiany aktinidii są co prawda odporne na niskie temperatury (nawet -30,- 40°C), ale za względu na wczesny początek wegetacji, w pierwszych latach od posadzenia należy je okrywać na zimę. Jest to krzew o dużych wymaganiach pokarmowych i wodnych. Równocześnie jest bardzo wrażliwy na zalewanie. Najlepiej udaje się na glebach lekkich, żyznych, lekko kwaśnych. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność ustawiania rusztowań, po których pnącza te mogłyby się piąć – pergole, trejaże, rusztowania zamocowane na ścianach budynków, balustrady – oraz umiejętne cięcie formujące.

  Sadzonki

  Najlepiej sadzić rośliny dwuletnie, z uprawy pojemnikowej. Rozmnażanie aktinidii odbywa się zazwyczaj poprzez sadzonkowanie. Sadzonki aktinidii (mini kiwi) zaleca się nabywać od renomowanych szkółek.

  Odmiany

  Odmiany różnią się wieloma cechami, poczynając od stopnia mrozoodporności, koloru skórki i miąższu oraz różnicami w smaku i wielkości owoców. Różni je także plenność i pora dojrzewania. Watro dodać, że w przeciwieństwie do kiwi wielkoowocowych, skórka tych owoców jest jadalna.

  Właściwości

  Owoce mini kiwi są bogate w witaminę C, zawierają jej nawet więcej niż czarna porzeczka. Są bogate w błonnik, pektyny oraz przeciwutleniacze. Zawarte w nich substancje regulują przemianę materii w organizmie.