Wyświetlanie jednego wyniku

Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Śliwomorela Plum-cot

  29,90 
  Przerwa zimowa. Wznowienie od lutego .   Naturalna krzyżówka śliwy i moreli. Skórka i kształt śliwki, miąższ i pestka moreli. Do bezpośredniego spożycia i do wypieków. 2 letnie drzewko owocowe o wysokości 150 - 180 cm. Sadzonka z gołym korzeniem zabezpieczona w zbiorczym balocie.

  Śliwomorele - właściwości, odmiany, uprawa

  Niezwykły gatunek łączący dwa smaczne owoce śliwy oraz moreli. Jest to hybryda o bardzo smacznych owocach. Śliwomorela jest odmianą dużo łatwiejszą w uprawie w porównaniu do moreli oraz jest bardziej odporna na choroby czy mróz. Najpopularniejszą odmiana śliwomoreli jest Plumcot. Odmiana ta została zapoczątkowana przez amerykańskiego ogrodnika Luthera Burbanka. Jest to drzewko, które dorasta do niewielkich rozmiarów maksymalnie do 4 metrów. Obecnie istnieje kilka odmian tej hybrydy. Wszystkie powstają w wyniku krzyżowania śliwy japońskiej z morelą. Można wyróżnić takie odmiany śliwomoreli jak:  
  • Plum-cot - posiada bardzo słodki i intensywny smak, odporna na choroby oraz samopylna. Bogata w witaminy A i C.
  • Aprium Cot-N-Candy – odmiana o intensywnie słodkich owocach, drzewka samopylne.
  • Favorosa – ciemno-czerwone i bardzo słodkie owoce.
  • Amigo – odmiana o czerwonej skórce z różowym miąższem.
  • Flavor Queen – stosunkowo duże owoce, zielonkawo-żółte słodkie owoce.
  • Dapple Dandy – owoce o czerwonym miąższu i nakrapianej purpurowej skórce.
  • Pluot Flavor Supreme – słodkie, smaczne owoce, skórka zielona i nakrapiana.
  • Pluot Flavor King – miąższ ciemnoczerwony o bardzo słodkim smaku, owoce średniego rozmiaru z bordową skórką.

  Przycinanie śliwomoreli

  Śliwomorela wymaga regularnego cięcia, tak zwanego prześwitującego. Poprzez taki zabieg do owoców trafia większa ilość światła, przez co owoce są duże i mają intensywniejszy kolor i smak. Cięcia tak zwane sanitarne (które usuwają chore lub uszkodzone pędy) wykonuje się znacznie rzadziej. Wszelkie zabiegi najlepiej rozpoczynać po zbiorze owoców.

  Śliwomorela - owoc do bezpośredniego spożycia

  Najbardziej popularna śliwomorela. Drzewo tej odmiany osiąga wysokość nawet do 4,5 metrów. Plumcot jest odmiana śliwomoreli samopylną i nie wymaga od właścicieli dodatkowej uprawy zapylaczy. Drzewko to zaczyna kwitnąć wiosną, a dojrzałość zbiorcza osiągana jest latem. Najlepiej rośnie gdy ma stanowisko słoneczne i żyzną glebę. Śliwomorela, jest całkowicie mrozoodporna (wytrzymuje mrozy nawet do - 30 stopni Celsjusza) oraz ma dużą odporność na choroby.

  Owoce śliwomoreli Plumcot

  Owoce te dziedziczą cechy obojga „rodziców” - miąższ ciemnoczerwony oraz pestkę odziedziczyła po moreli, a skórkę i kształt odziedziczyła po śliwce. Sam smak pochodzi z mieszanki soków obydwóch owoców. Idealnie nadaje się do spożycia prosto z drzewa, a także do wszelakich wypieków czy na przetwory.

  Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

  Nad bezpieczeństwem sadzonek z naszej oferty czuwa Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Daje to gwarancję, że drzewka i sadzonki pochodzące z naszej uprawy są zdrowe z potwierdzoną charakterystyka danej odmiany. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą produktową i zakupu nie tylko śliwomoreli, ale także innych sadzonek. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt czy to telefoniczny, czy mailowy.