Wyświetlanie 1–20 z 21 wyników

Show sidebar
Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Borówka amerykańska wysoka Bluecrop

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana wczesna. Najpopularniejsza odmiana borówki amerykańskiej. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Chandler

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana późna. Długo owocuje i jest bardzo plenna. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Patriot

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana wczesna. Jedna z cenniejszych wcześnie dojrzewających. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Bonus

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-wczesna, o największych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Bluegold

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-późna, najmniej wymagająca, wybitnie deserowa. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Darrow

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana późna. Bardzo plenna o silnym wzroście. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Spartan

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana wczesna, o dużych owocach, bardzo smacznych. Odporna na mróz. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Toro

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-wczesna, o bardzo dużych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Duke

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Jedna z bardziej wartościowych wczesnych odmian borówki amerykańskiej. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Bluejay

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-wczesna, o jednocześnie dojrzewających owocach. Odporna na mróz. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska średnia Northblue

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Jedna z najpóźniej dojrzewających odmian. Obficie plonuje. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska Pink Lemonade

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana o charakterystycznych, orzeźwiających różowych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Nelson

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-późna. Odporna o dobrych jakościowo owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska średnia North Country

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-wczesna, półwysoka. Owoce aromatyczne i smaczne. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Chanticleer

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Jedna z najwcześniej dojrzewających odmian. Krzew wykazuje dużą odporność na mróz i choroby. Owoce smaczne. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Elliott

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Jedna z najpóźniej dojrzewających odmian. Obficie plonuje. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Briggita

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-późna. Obiecująca odmiana wielkoowocowa. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Denise Blue

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Odmiana średnio-wczesna, o jednocześnie dojrzewających owocach. Odporna na mróz. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Herbert

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Jedna z najlepszych jakościowo i smakowo borówek. Owoce bardzo duże, smaczne, słodkie z delikatną nutą kwasowości. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska wysoka Goldtraube

  10,90 
  PRZERWA ZIMOWA. Wznowienie sprzedaży w lutym .   Wytrzymała i tolerancyjna odmiana na słabsze ziemie, lub do uprawy w donicach na balkonach tarasach. Owoce duże, słodkie. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Borówka amerykańska. Sadzonki borówki ze szkółki - różne odmiany, atrakcyjna cena

  Borówka amerykańska. Sadzonki borówki ze szkółki - różne odmiany, atrakcyjna cenaBorówka wysokaVaccinium corymbosum – na świecie częściej zwana jest także borówką amerykańską, gdyż właśnie Ameryka Północna jest ojczyzną tego popularnego krzewu. Rośliny wyrastają do wysokości 2-2,5 m, młode pędy są koloru zielonego, starsze czerwonego, najstarsze szarego; liście rośliny są owalne do lancetowatych, kwiaty białe lub różowe, dzwonkowate. Owoce – jagody – mają średnicę do 1,5 cm, są kuliste, spłaszczone, o niebieskofioletowej skórce pokrytej niebieskawym nalotem woskowym. Jest wytrzymała na niskie temperatury (-30°C), wykazuje jednak wrażliwość na wahania temperatury w zimie (po rozhartowaniu się krzewu spowodowanego chwilowym wzrostem temperatury jest o wiele bardziej wrażliwa na przemarzanie). Krzewy te nie tylko są wykorzystywane do pozyskiwania owoców, ale także bardzo często pięknie zdobią ogród. Szczególnie wiosną, gdy zaczynają się na nich wykluwać pierwsze cudowne pąki i zebrane grona kwiatostanów.

  Uprawa borówki amerykańskiej i cięcie

  Borówka amerykańska wysoka najlepiej rośnie w zacisznym miejscu nasłonecznionym, osłoniętym od wiatru. Sadzenie tych roślin musi także nastąpić w odpowiednim rodzaju gleby. Borówka jest wrażliwa na suszę i zalanie, podłoże powinno być stale wilgotne. Uprawa borówki wymaga gleby lekkiej, przewiewnej i przede wszystkim kwaśnej (3-4 pH). Wynika to z faktu, że roślina posiada płytki system korzeniowy. Sadzenie borówek może być wykonane od wczesnej wiosny, po późną jesień (między kwietniem, a październikiem). Wysadzając borówkę amerykańską w ogrodzie, najlepiej wykopać dołek o wymiarach ok. 0,4x0,4x0,4m, ziemię wymieszać z trocinami lub kwaśnym torfem w stosunku 1:1. Glebę wokół krzewu ściółkujemy i regularnie nawozimy – szczególnie za pomocą nawozów organicznych. Takie zabiegi szczególnie sprzyjają uprawie rośliny.

  Borówki amerykańskie sadzimy w odległości ok. 1,5 m w rzędzie i 2- 2,5 m między rzędami.

  Krzewów borówki nie przycinamy w pierwszym roku. Cięcie rozpoczynamy w trzecim roku po posadzeniu roślin, wycinając pędy starsze niż trzyletnie. Co kilkanaście lat odnawiamy krzew borówki amerykańskiej, usuwając zimą całą koronę. Należy pamiętać, że Polska pielęgnacja borówek obejmuje także podlewanie krzewu. Szczególnie w okresie suszy, lub gdy rośnie w miejscach podatnych na przesuszenia. Z drugiej strony, podczas uprawy trzeba zwrócić uwagę, aby nie posadzić ich na rodzaju podłoża z tendencją do stojącej wody i w takich warunkach szybko gniją. Ważnym czynnikiem jest także odpowiednie nawożenie rośliny, aby zmniejszyć ryzyko chorób i wspomóc wzrost pędów. Należy podawać nawozy od początku maja do połowy czerwca w trzech dawkach odpowiedniej pojemności. Nie można zapominać, że tylko dobre warunki pozwolą cieszyć się cudownym smakiem tych wspaniałych owoców!

  Rozmnażanie borówki wysokiej, sadzonki

  Rozmnażanie borówki wysokiej w uprawie w warunkach amatorskich jest prawie niemożliwe. Zazwyczaj rozmnaża się ją z sadzonek zdrewniałych lub zielnych, a także w labolatoriach - w technologii in vitro.  W naszym sklepie internetowym można kupić gotowe, ukorzenione sadzonki borówki amerykańskiej z pędami szkieletowymi ze szkółki drzew owocowych i krzewów.

  Borówka wysoka - odmiany

  Odmiany borówki amerykańskiej różnią się czasem owocowania i kształtem owoców, równoczesnością z jaką dojrzewają czy sposobem zapylania rośliny. Często są także odrębne w smaku. Zbiór owoców przeprowadzamy wielorazowo, w miarę dojrzewania owoców. W zależności od odmiany, owoce borówki są zbierane od lipca do końca sierpnia, ale zbiory mogą przedłużyć się nawet do października.

  Borówka amerykańska - właściwości

  Borówki amerykańskie są bardzo bogate w dobroczynne wartości odżywcze dla organizmu ludzkiego. Zawierają substancje biologiczne czynne – cukry, kwasy (kwas foliowym kwas askorbinowy), pektyny, witaminy B1, B2, PP, C, A, oraz sole mineralne (żelazo, wapń). Szereg przeprowadzonych badań dowiódł, że owoce borówki amerykańskiej mają także liczne, znaczne właściwości lecznicze. Spożywanie borówek może poprawiać pamięć poprzez stymulację regeneracji neuronów i usprawnienie komunikacji pomiędzy komórkami. Borówka wysoka pomaga także w problemach z nadciśnieniem i może zapobiegać nowotworom, jak również wspomaga pracę układu pokarmowego, zmniejsza ryzyko wystąpienia marskości wątroby i ma dobre działanie na narząd wzroku.