Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Świdośliwa olcholistna Smoky

  15,90 
  WYSYŁKA - PAŹDZIERNIK .   Odmiana o bardzo dużych owocach. Najplenniejsza. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Northline

  15,90 
  WYSYŁKA - PAŹDZIERNIK .   Wczesna, bardzo plenna odmiana o umiarkowanym wzroście. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Thiessen

  15,90 
  WYSYŁKA - PAŹDZIERNIK .   Wczesna odmiana świdośliwy o największych owocach. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Honeywood

  15,90 
  WYSYŁKA - PAŹDZIERNIK .   Odmiana o bardzo dużych owocach. Zdrowsza od Borówki Wysokiej! 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Martin

  15,90 
  WYSYŁKA - PAŹDZIERNIK .   Odmiana o bardzo dużych owocach, posiada wyrównane owocowanie. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa Prince William

  11,90 
  WYSYŁKA - PAŹDZIERNIK .   Świdośliwa kompaktowa do małych ogrodów. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa - sadzonki, uprawa, odmiany i właściwości.

  Świdośliwa – Amelanchier sp. - to krzew, którego odmiany uprawne dorastają do wysokości 2-3 m, o wyprostowanych, czasami pokładających się pędach. Kwiaty zebrane w grona, pojawiają się na początku maja. Sadzonki świdośliwy są samopylne. Owoce zbiera się pod koniec czerwca, dojrzewają dosyć równocześnie. Pokryte są kolorem czarnym lub ciemnofioletowym. Swoją budową wewnętrzną przypominają miniaturowe jabłko. Średnica owocu świdośliwy nie przekracza 2 cm, a w smaku przypomina owoc borówki wysokiej. Są słodkawe, mają „obcy” dla naszego podniebienia posmak. Nadają się do bezpośredniego spożycia i na przetwory.

  Świdośliwa - uprawa

  Świdośliwa jest odporna na mróz i nie wybredna jeśli chodzi o glebę. Uprawa świdośliwy nie jest kłopotliwa, w zasadzie przypomina uprawę porzeczek – zarówno jeśli chodzi o nawożenie, jak i o przycinanie – które w przypadku świdośliwy nie jest zabiegiem koniecznym.

  Świdośliwa - sadzonki i odmiany

  Młode sadzonki świdośliwy najlepiej kupić w specjalizującej się w tego typu gatunkach szkółce. Odmiany dostępne w Polsce różnią się wielkością owoców, wielkością i pokrojem krzewu, kształtem liści oraz plennością. Świdośliwa może być z powodzeniem używana także jako roślina ozdobna – zwłaszcza jako różnego rodzaju żywopłoty czy osłony od wiatru. W naszej ofercie w sprzedaży wysyłkowej posiadamy sadzonki świdośliwy wielu odmian. Różnorodność odmianowa sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w naszym sklepie internetowym szkółki drzew i krzewów owocowych.
  <
  ODMIANA PORA DOJRZEWANIA PLENNOŚĆ POKRÓJ/ WIELKOŚĆ KRZEWU OWOCE ODROSTY KORZENIOWE PRZEZNACZENIE
  HONEYWOOD pocz. lipca wysoka wzniosły do rozkładającego do ok 5m wys. i 4m szer. 14-16 mm śr. smak intensywny, cierpki mało owoce dojrzewają nierównomiernie, polecane szczególnie do uprawy amatorskiej i ręcznego zbioru
  MARTIN koniec czerwca średnia zwarty, wysoki do ok 4,5m wys. i 4m szer. 15mm śr. smak wspaniały średnio owoce dojrzewają równomiernie, polecany do uprawy towarowej i amatorskiej
  NORTHLINE koniec czerwca bardzo wysoka wzniosły do rozkładającego do 4m wys. i 6m szer. 16m śr. doskonały, słodki smak dużo owoce dojrzewają równomiernie, polecane do uprawy towarowej pod zbiór maszynowy
  PRINCE WILLIAM pocz. lipca średnia pionowy, zwarty do 2,5-3m wys. i 2m szer. 13-15mm śr. słodki smak średnio polecany do uprawy amatorskiej
  SMOKY lipiec/sierpień bardzo wysoka wzniosły do rozkładającego do ok 3-4,5m wys. i 4,5 m 14mm śr. łagodny, słodki smak bardzo dużo owoce dojrzewają równomiernie, powszechne w uprawie towarowej
  THIESSEN koniec czerwca wysoka zwarty, wysoki do ok 4m wysokości i 4,5m szer. 17mm śr. słodkie i soczyste mało owoce dojrzewają nierównomiernie, głównie w uprawie amatorskiej i do ręcznego zbioru

  Świdośliwa - właściwości

  Owoce zawierają duże ilości cukrów prostych, błonnik, pektyny, witaminy, antocyjany i sole mineralne. Mają działanie antynowotworowe. Napar z suszonych kwiatów bywa używany jako lek nasercowy.