Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Show sidebar
Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Świdośliwa olcholistna Smoky

  15,90 
  SPRZEDAŻ/DOSTĘPNOŚĆ: WRZESIEŃ!
  Odmiana o bardzo dużych owocach. Najplenniejsza.
  Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Honeywood

  15,90 
  SPRZEDAŻ/DOSTĘPNOŚĆ: WRZESIEŃ!
  Odmiana o bardzo dużych owocach. Zdrowsza od Borówki Wysokiej!
  Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Northline

  15,90 
  SPRZEDAŻ/DOSTĘPNOŚĆ: WRZESIEŃ! Wczesna, bardzo plenna odmiana o umiarkowanym wzroście. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Thiessen

  15,90 
  SPRZEDAŻ/DOSTĘPNOŚĆ: WRZESIEŃ! Wczesna odmiana świdośliwy o największych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa olcholistna Martin

  15,90 
  SPRZEDAŻ/DOSTĘPNOŚĆ: WRZESIEŃ! Odmiana o bardzo dużych owocach, posiada wyrównane owocowanie. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa Prince William

  15,90 
  SPRZEDAŻ/DOSTĘPNOŚĆ: WRZESIEŃ! Świdośliwa kompaktowa do małych ogrodów. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Świdośliwa - sadzonki, uprawa, odmiany i właściwości.

  Świdośliwa – Amelanchier sp. - to krzew, którego odmiany uprawne dorastają do wysokości 2-3 m, o wyprostowanych, czasami pokładających się pędach. Kwiaty zebrane w grona, pojawiają się na początku maja. Sadzonki świdośliwy są samopylne. Owoce zbiera się pod koniec czerwca, dojrzewają dosyć równocześnie. Pokryte są kolorem czarnym lub ciemnofioletowym. Swoją budową wewnętrzną przypominają miniaturowe jabłko. Średnica owocu świdośliwy nie przekracza 2 cm, a w smaku przypomina owoc borówki wysokiej. Są słodkawe, mają „obcy” dla naszego podniebienia posmak. Nadają się do bezpośredniego spożycia i na przetwory.

  Świdośliwa - uprawa

  Świdośliwa jest odporna na mróz i nie wybredna jeśli chodzi o glebę. Uprawa świdośliwy nie jest kłopotliwa, w zasadzie przypomina uprawę porzeczek – zarówno jeśli chodzi o nawożenie, jak i o przycinanie – które w przypadku świdośliwy nie jest zabiegiem koniecznym.

  Świdośliwa - sadzonki i odmiany

  Młode sadzonki świdośliwy najlepiej kupić w specjalizującej się w tego typu gatunkach szkółce. Odmiany dostępne w Polsce różnią się wielkością owoców, wielkością i pokrojem krzewu, kształtem liści oraz plennością. Świdośliwa może być z powodzeniem używana także jako roślina ozdobna – zwłaszcza jako różnego rodzaju żywopłoty czy osłony od wiatru.W naszej ofercie w sprzedaży wysyłkowej posiadamy sadzonki świdośliwy wielu odmian. Różnorodność odmianowa sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w naszym sklepie internetowym szkółki drzew i krzewów owocowych.

  Świdośliwa - właściwości

  Owoce zawierają duże ilości cukrów prostych, błonnik, pektyny, witaminy, antocyjany i sole mineralne. Mają działanie antynowotworowe. Napar z suszonych kwiatów bywa używany jako lek nasercowy.