Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Świdośliwa olcholistna Smoky

  17,90 

  Wysyłka: do 5 dni roboczych

  Odmiana o bardzo dużych owocach. Najplenniejsza.

  2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Świdośliwa olcholistna Northline

  17,90 

  Wysyłka: do 5 dni roboczych

  Wczesna, bardzo plenna odmiana o umiarkowanym wzroście.

  2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Świdośliwa olcholistna Thiessen

  17,90 

  Wysyłka: do 5 dni roboczych

  Wczesna odmiana świdośliwy o największych owocach.

  2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Świdośliwa olcholistna Honeywood

  17,90 

  Wysyłka: do 5 dni roboczych

  Odmiana o bardzo dużych owocach. Zdrowsza od Borówki Wysokiej!

  2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Świdośliwa olcholistna Martin

  17,90 

  Wysyłka: do 5 dni roboczych

  Odmiana o bardzo dużych owocach, posiada wyrównane owocowanie.

  2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Świdośliwa Prince William

  17,90 

  Wysyłka: do 5 dni roboczych

  Świdośliwa kompaktowa do małych ogrodów.

  2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Świdośliwa - sadzonki, uprawa, odmiany i właściwości.

  Świdośliwa sadzonki z owocami

  Świdośliwa – Amelanchier sp. - to krzew (z rodziny różowatych), którego odmiany uprawne dorastają do wysokości 2-3 m, o wyprostowanych, czasami pokładających się pędach. Kwiaty zebrane w grona, pojawiają się na początku maja. Sadzonki świdośliwy są samopylne. Dojrzewanie owoców przypada na koniec czerwca, dojrzewają dosyć równocześnie. Pokryte są kolorem czarnym lub ciemnofioletowym. Swoją budową wewnętrzną przypominają miniaturowe jabłko. Średnica owocu świdośliwy nie przekracza 2 cm, a w smaku przypomina owoc borówki wysokiej. Są słodkawe, mają „obcy” dla naszego podniebienia posmak przypominający owoce borówki amerykańskiej. Jej owoce nadają się do bezpośredniego spożycia i na przetwory.

  Uprawa świdośliwy

  Świdośliwa jest odporna na mróz i nie wybredna jeśli chodzi o glebę. Uprawa świdośliwy nie jest kłopotliwa, w zasadzie przypomina uprawę porzeczek – zarówno jeśli chodzi o nawożenie, jak i o przycinanie – które w przypadku świdośliwy nie jest zabiegiem koniecznym. Doskonale nadaje się do uprawy amatorskiej. Na świecie i w Polsce uprawiana również na skalę towarową. Długa plenność i wysoki zbiór owoców świdośliwy oraz brak konieczności wielu zabiegów pielęgnacyjnych, z pewnością temu sprzyja.

  Świdośliwa - sadzonki i odmiany

  Młode sadzonki świdośliwy najlepiej kupić w specjalizującej się w tego typu gatunkach szkółce. Odmiany dostępne w Polsce różnią się wielkością owoców, wielkością i pokrojem krzewu, kształtem liści oraz plennością. Świdośliwa może być z powodzeniem używana także jako roślina ozdobna – zwłaszcza jako różnego rodzaju żywopłoty czy osłony od wiatru.

  W naszej ofercie w sprzedaży wysyłkowej posiadamy sadzonki świdośliwy wielu odmian. Różnorodność odmianowa sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w naszym sklepie internetowym szkółki drzew i krzewów owocowych.

  ODMIANA PORA DOJRZEWANIA PLENNOŚĆ POKRÓJ/
  WIELKOŚĆ KRZEWU
  OWOCE ODROSTY KORZENIOWE PRZEZNACZENIE
  HONEYWOOD pocz. lipca wysoka wzniosły do rozkładającego
  do ok 5m wys. i 4m szer.
  14-16 mm śr.
  smak intensywny, cierpki
  mało owoce dojrzewają nierównomiernie, polecane szczególnie do uprawy amatorskiej i ręcznego zbioru
  MARTIN koniec czerwca średnia zwarty, wysoki
  do ok 4,5m wys. i 4m szer.
  15mm śr. smak wspaniały średnio owoce dojrzewają równomiernie, polecany do uprawy towarowej i amatorskiej
  NORTHLINE koniec czerwca bardzo wysoka wzniosły do rozkładającego do 4m wys. i 6m szer. 16m śr. doskonały, słodki smak dużo owoce dojrzewają równomiernie, polecane do uprawy towarowej pod zbiór maszynowy
  PRINCE WILLIAM pocz. lipca średnia pionowy, zwarty do 2,5-3m wys. i 2m szer. 13-15mm śr. słodki smak średnio polecany do uprawy amatorskiej
  SMOKY lipiec/sierpień bardzo wysoka wzniosły do rozkładającego do ok 3-4,5m wys. i 4,5 m 14mm śr. łagodny, słodki smak bardzo dużo owoce dojrzewają równomiernie, powszechne w uprawie towarowej
  THIESSEN koniec czerwca wysoka zwarty, wysoki do ok 4m wysokości i 4,5m szer. 17mm śr. słodkie i soczyste mało owoce dojrzewają nierównomiernie, głównie w uprawie amatorskiej i do ręcznego zbioru

  Owoce świdośliwy - właściwości

  Krzewy wszystkich odmian świdośliwy plonują regularnie i rodzi smaczne owoce. Soczyste owoce dojrzewają w gronie równomiernie dojrzewającym. Ich wielkość zależna jest od odmiany a ich średnica to od 5 do nawet 15 mm. Roślina owocuje obficie w kuliste niebiesko czarne owoce ze słabym nalotem. Owoce świdośliwy mają słodki smak, dlatego tak chętnie wykorzystywane są w wielu przepisach kulinarnych.

  Owoce świdośliwy idealnie nadają się idealnie na przetwory (dżemy, konfitury czy nalewki) i są bogate w wiele witamin. Świdośliwa to przede wszystkim bogate źródło witaminy C oraz witamin z grupy B. Wspomaga leczenie w nadciśnieniu tętniczym, oraz są cennym wsparciem w chorobie nowotworowej. Oprócz tego świdośliwa zawiera fosfor, magnez oraz dużo większą ilość wapnia i żelaza w porównaniu z borówką.

  Owoce zawierają także duże ilości cukrów prostych, błonnika, pektyny, antocyjany i sole mineralne. Mają działanie antynowotworowe. Napar z suszonych kwiatów bywa używany jako lek nasercowy. Krzew świdośliwy to również roślina, która pięknie kwitnie wiosną, a jesienią liście pięknie się przebarwiają. Krzew może pięknie wkomponować się w Państwa ogród.

  Świdośliwy to bardzo wartościowe owoce, dlatego warto mieć te krzewy w swoich ogrodach. Jaką odmianę świdośliwy wybrać? Wybierz wyselekcjonowane i sprawdzone odmiany w sklepie internetowym drzewkaowocowe24.pl.