Showing 1–20 of 22 results

Show sidebar
Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Porzeczka czarna krzaczasta

  6,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .
  2 letni krzew owocowy o wysokości 50-70 cm. Sadzonka kopana z gruntu.

  Porzeczka czerwona krzaczasta

  6,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .
  2 letni krzew owocowy o wysokości 40-60 cm. Sadzonka kopana z gruntu.

  Porzeczka czarna NA PNIU

  19,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .1 roczny krzew owocowy wyprowadzony lub zaszczepiona na wysokości 80 cm. Sadzonka kopana zabezpieczona w zbiorczym balocie.

  Porzeczka biała krzaczasta

  7,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .
  2 letni krzew owocowy o wysokości 30-40 cm. Sadzonka kopana z gruntu.

  Porzeczka czerwona NA PNIU

  19,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .1 roczny krzew owocowy zaszczepiona na wysokości 80 cm. Sadzonka kopana zabezpieczona w zbiorczym balocie.

  Porzeczkoagrest krzaczasty w doniczce

  12,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Międzygatunkowa mieszanka. Naturalna krzyżówka porzeczki i agrestu. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka różowa krzaczasta

  12,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Smaczniejsza od porzeczki białej i czerwonej. 2 letni krzew owocowy o wysokości 50-70 cm. Sadzonka kopana z gruntu.

  Porzeczka biała NA PNIU

  19,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .1 roczny krzew owocowy zaszczepiona na wysokości 80 cm. Sadzonka kopana zabezpieczona w zbiorczym balocie.

  Porzeczka czerwona krzaczasta w doniczce

  10,00 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .
  2 letni krzew owocowy w doniczce.

  Porzeczka czarna krzaczasta w doniczce

  10,00 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .
  2 letni krzew owocowy w doniczce.

  Porzeczkoagrest NA PNIU

  19,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .1 roczny krzew owocowy zaszczepiona na wysokości 80 cm. Sadzonka kopana zabezpieczona w zbiorczym balocie.

  Porzeczka biała krzaczasta w doniczce

  10,00 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .
  2 letni krzew owocowy w doniczce.

  Porzeczka czarna Gofert w doniczce

  13,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Nowa licencjonowana, wysoce odporna odmiana o słodkich owocach. Polecana do uprawy ekologicznej. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka Biała z Juterbog w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Najpopularniejsza odmiana porzeczki białej dostępna na polskim rynku. Obficie owocuje i nie jest wymagająca. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka czarna Ruben w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Bardzo plenna, odporna odmiana z owocami nie osypującymi się z krzewu. Polecana do sadów ekologicznych. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka czerwona Rondom w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Późna odmiana bardzo plenna z bardzo małymi wymaganiami glebowymi. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka czarna Tisel w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Bardzo popularna odmiana, niezawodnie plenna z niedużymi wymaganiami glebowymi. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka czerwona Rolan w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Plenna odmiana o owocach wysokiej jakości polecanych do bezpośredniej konsumpcji jak i na przetwory. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka czerwona Rovada w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Późna odmiana o deserowych owocach zebranych w długie grona. Wysoce odporna. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka czerwona Detvan w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-3 dni robocze .Wczesna odmiana bardzo plenna i wysoce odporna o dużych gronach. Roczny krzew owocowy w doniczce P9.

  Porzeczka czarna, czerwona, biała. Sadzonki porzeczki.

  Porzeczka – łac. Ribes sp. - to rodzaj obejmujący ok. 150 gatunków. W naszej szkółce drzew i krzewów owocowych można znaleźć sadzonki porzeczki takich rodzajów:

  • czarna porzeczka
  • czerwona porzeczka
  • biała porzeczka
  • różowa porzeczka

  Cechą wspólną wszystkich gatunków jest krzewiasty pokrój. Pędy są zazwyczaj słabo rozgałęzione, wzniesione, sztywne; kwiaty małe, niepozorne. Do najbardziej znanych w naszym kraju należą porzeczka czarna, czerwona, i biała, mało znana jest różowa porzeczka choć jest bardzo plenna i nawet często uważana za najsmaczniejszą ze wszystkich odmian.

  Porzeczka – uprawa

  Uprawa porzeczki jest stosunkowo łatwa. Jest to krzew odporny na niskie temperatury, rośnie prawie na każdym typie gleby. Porzeczka biała i czerwona są umiarkowanie wrażliwe na suszę. Uprawa porzeczki polega głównie na regularnym nawożeniu, najlepiej organicznym, co 3-4 lata, odchwaszczaniu, oraz co najważniejsze – przerzedzaniu zbyt zagęszczonych krzewów i wycinaniu starych, słabo owocujących pędów.

  Rozmnażanie porzeczki, sadzonki

  Najłatwiejszym sposobem jest rozmnażanie porzeczek ze sztobrów – sadzonek zdrewniałych, które dosyć łatwo się ukorzeniają. Możliwe jest także szczepienie – zwłaszcza w przypadku krzewów piennych – wówczas jako podkładka służy np. porzeczka złota.

  Odmiany porzeczek

  Odmiany różnią się czasem dojrzewania, smakiem i wielkością owoców. Porzeczka czarna, w zależności od odmiany dojrzewa od pierwszej dekady lipca. Porzeczka czerwona nadaje się do zbioru od końca czerwca do połowy sierpnia, biała – zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia. Większość odmian jest samopłodna, czyli możliwe jest zapylanie własnym pyłkiem.

  Właściwości lecznicze, prozdrowotne i użytkowe owoców

  Tylko porzeczka czarna ma właściwości lecznicze. Napar z liści wykorzystuje się w chorobach serca, krążenia, kory nadnerczy. Sok z owoców wpływa na ciśnienie krwi, używany jest także jako środek przeciwkaszlowy. Porzeczki, ze względu na dużą zawartość pektyn doskonale nadają się do sporządzania przetworów, głównie galaretek. Porzeczka nadaje się także do mrożenia oraz na nalewki.