Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Show sidebar
Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy
  owocujący krzew jeżyny bezkolcowej Thornfree. Sadzonka w sprzedaży wysyłkowej.
  zamknij

  Jeżyna bezkolcowa Thornfree w doniczce

  13,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Jedna z bardziej mrozoodpornych odmian jezyny bezkolcowej. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Wypełniacz
  zamknij

  Jeżyna bezkolcowa Chester w doniczce

  11,90 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Bezkolcowa odmiana nie wymagająca stosowania podpór. Wysoce odporna na mróz. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  owocujący krzew jeżyny bezkolcowej Black Satin. Sadzonka w sprzedaży wysyłkowej.
  zamknij

  Jeżyna bezkolcowa Black Satin w doniczce

  13,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Mrozoodporny krzew o soczystych i zdrowych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Malinojeżyna TayBerry
  zamknij

  Malinojeżyna Tayberry w doniczce

  14,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Odmiana o bardzo dużych, aromatycznych, purpurowych i smacznych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Nowość
  Jeżyna bezkolcowa Thornless Evergreen - zimozielona
  zamknij

  Jeżyna bezkolcowa Thornless Evergreen w doniczce

  13,90 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Jeżyna dekoracyjno-jadalna. Posiada zimozielone, ciekawe, postrzępione liście i smaczne owoce. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Jeżyna bezkolcowa - sadzonki jeżyny, odmiany, uprawa, właściwości.

  Jeżyny bezkolcowe w sprzedaży wiele odmian. Opis uprawy sadzonek i ich właściwości.Jeżyna należy do tego samego rodzaju botanicznego co malinaRubus sp. – a cechą odróżniającą jeżynę od maliny jest fakt, że w skład wielooowocu tej pierwszej wchodzi także dno kwiatowe (biały, kolczasty „stożek” wewnątrz „owocu”). Odmiany uprawne jeżyn dzielą się na wiotkopędowe, oraz o pędach sztywnych, częściowo wzniesionych. Wśród nich występują odmiany jeżyny bezkolcowe oraz kolczaste (bardziej odporne na mróz). Podobnie jak w przypadku maliny, jeżyna może owocować na pędach dwuletnich i tegorocznych.

  Uprawa jeżyny

  Jeżyny najlepiej rosną na żyznej, lekko kwaśnej glebie. Ze względu na możliwość uszkodzenia przez mróz, najlepiej sadzić je w miejscach osłoniętych od zimnych wiatrów. Pod te nasadzenia nie nadają się gleby suche, o niedostatecznej ilości opadów, ale także tereny zalewowe. Do uprawy wielu odmian jeżyn konieczne będzie rusztowanie, po którym będą wznosiły się pędy. Jeżyna owocuje na pędach dwuletnich –wyrastających w danym roku z pędów zeszłorocznych. Cięcie polega więc na usuwaniu nadmiaru pędów jednorocznych i pędów które już owocowały – w obydwu przypadkach wykonuje się je po zbiorze owoców, tuż nad ziemią.

  Rozmnażanie, sadzonki

  Jeżyna kolczasta rozmnażana jest poprzez odrosty korzeniowe, sadzonki jeżyny bezkolcowe pozyskiwane są poprzez odkłady wierzchołkowe.

  Odmiany

  Odmiany jeżyn różnią się od siebie czasem dojrzewania owoców, ich wielkością, smakiem oraz skłonnością do opadania z krzewu. Po za wymienionymi cechami różnią się budową krzewu, obecnością lub brakiem kolców (odmiany bezkolcowe) oraz odpornością na uszkodzenia mrozowe.

  Właściwości owoców

  Owoce jeżyny zawierają duże ilości garbników i antocyjanów. Ich zbiór jest wydłużony, gdyż owoce nie dojrzewają równomiernie. Działają pozytywnie na uszczelnianie układu krwionośnego oraz wykazują działanie antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.