Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Show sidebar
Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy
  owocująca czerwona Malina Polana - sadzonki ze sklepu internetowego
  zamknij

  Malina Polana®

  14,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Druga co do najpopularniejszych odmian powtarzających owocowanie. Odporniejsza niż odmiana Polka. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Malina Delniwa®

  16,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   NOWOŚĆ! Nowa Polska odmiana powtarzająca! Z bardzo atrakcyjnymi owocami oraz wykazująca wysoką odporność na choroby. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  owocująca czerwona Malina Polka - sadzonki ze sklepu internetowego
  zamknij

  Malina Polka®

  14,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Najpopularniejsza Polska odmiana powtarzająca owocowanie. Owoce grubsze od Polany Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Malina Purpurowa
  zamknij

  Malina purpurowa Glen Coe® bezkolcowa w doniczce

  14,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Malina bezkolcowa o purpurowo-fioletowych, unikatowych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Malina czarna Black Jevel
  zamknij

  Malina czarna Black Jevel w doniczce

  14,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Malina o charakterystycznych, bardzo zdrowych, czarnych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Malina Sokolica
  zamknij

  Malina Sokolica

  14,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Letnia odmiana maliny z bardzo dobrą plennością i nielicznymi kolcami. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Malinojeżyna TayBerry
  zamknij

  Malinojeżyna Tayberry w doniczce

  14,00 
  Wysyłka: 1-5 dni roboczych .   Odmiana o bardzo dużych, aromatycznych, purpurowych i smacznych owocach. Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Maliny. Sadzonki malin wielu odmian, uprawa, właściwości.

  sadzonki malin - odmiany, uprawa, właściwościMalina – Rubus sp.  to rodzaj obejmujący wiele gatunków, z których część posłużyła jako materiał do hodowli odmian uprawnych, które obecnie dzieli się na trzy grupy – maliny czerwone i żółte, czarne, oraz purpurowe. W Polsce uprawia się głównie odmiany czerwone, które dzieli się na:

  - maliny letnie, owocujące na pędach dwuletnich

  - maliny jesienne, powtarzające owocowanie

  Maliny powtarzające zgodnie z nazwą, owocują one na tych samych pędach późnym latem i jesienią pierwszego roku (górna część pędu) oraz latem w roku następnym (dolna część pędu).

  Uprawa maliny

  Maliny najlepiej rosną na żyznej, lekko kwaśnej glebie. Ze względu na możliwość uszkodzenia przez mróz, najlepiej sadzić je w miejscach osłoniętych od zimnych wiatrów. Pod te nasadzenia nie nadają się gleby suche, o niedostatecznej ilości opadów. W zależności od typu maliny, jesienią lub na przedwiośniu wycina się pędy lub – w przypadku malin powtarzających owocowanie w pierwszym roku –  te ich fragmenty które już owocowały. W czasie wegetacji usuwa się także pędy nadmiernie zagęszczające rząd.

  Rozmnażanie, sadzonki

  Sadzonki malin pozyskuje się głównie z odrostów korzeniowych, otrzymywane z kwalifikowanych mateczników. Wielokrotne pobieranie sadzonek z niepewnych odmianowo i zdrowotnie plantacji prowadzi do degradacji odmianowej i nagromadzeniu chorób, dlatego sadzonki malin pobierane samodzielnie, „od sąsiada” zazwyczaj nie dają tak wysokich plonów jak rośliny kwalifikowane.

  Odmiany

  Odmiany różnią się od siebie czasem dojrzewania owoców, ich wielkością, kolorem i smakiem oraz skłonnością do opadania z krzewu. Po za wymienionymi cechami różnią się morfologią krzewów i sposobem owocowania (na pędach tegorocznych lub dwuletnich).

  Sadzonki malin -owocowanie odmian

  Sadzonki malin -owocowanie odmian

  Właściwości owoców

  Owoce maliny dojrzewają nierównomiernie. Są znanym surowcem zielarskim wykorzystywanym przeciwko przeziębieniu, zaś liście – przeciwko biegunce i nieżytom dróg pokarmowych. Mówi się także o ich działaniu antynowotworowym.