Kolumnowe drzewka owocowe

Wyświetlanie 1–24 z 32 wyników

Drzewa owocowe kolumnowe – sprzedaż wysyłkowa

Drzewa owocowe kolumnowe to nowy gatunek roślin ogrodowych szturmem wbijających się do Polski. Już teraz poprzez sklep internetowy można zakupić te rośliny o wąskim pokroju. W sprzedaży wysyłkowej posiadamy kolumnowe jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, czereśnie oraz morele. Co roku wprowadzane są nowe odmiany i gatunki w atrakcyjnej cenie. Kolumnowe drzewka owocowe kupowane z naszej szkółki otrzymują pozytywną opinie klientów.

Co to są drzewka kolumnowe owocowe?

Drzewka kolumnowe owocowe to drzewa charakteryzujące się bardzo wąsko rosnącą koroną – średnica korony nie przekracza 80cm. Jeśli masz mało miejsca w ogrodzie, a jesteś zapalonym sadownikiem – amatorem, to ten typ drzewek owocowych jest właśnie dla Ciebie. Na małej przestrzeni możesz posadzić wiele gatunków i odmian.  Kolumnowy pokrój jest cechą danej odmiany, niezależnie od tego na jakiej podkładce została zaszczepiona. Kolumnowe drzewka owocowe wytwarzają owocujące krótkopędy lub długopędy skierowane równolegle do przewodnika. Gatunkami, które wytwarzają krótkopędy są czereśnie i 90% jabłoni, pozostałe wytwarzają owocujące długopędy wznoszące się pod ostrym kątem do góry, na których zawiązują się owoce.

Kolumnowe drzewka owocowe – uprawa

Ze względu na wąską koronę minimalny rozstaw sadzenia dla drzewek kolumnowych wynosi tylko 1m! Dlatego można stosować gęsty rozstaw sadzenia. Wysokość tych roślin sadowniczych dochodzi do wysokości 3-3,5m. Można je zatem przycinać ale nie jest to konieczne. Nawożenie oraz środki ochrony stosujemy tak samo jak przy drzewkach owocowych o „normalnym” wzroście.

Zobacz także mini drzewka owocowe.