Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Show sidebar
Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy
  Owocująca sadzonka Jagody Kamczackiej Wojtek
  zamknij

  Jagoda kamczacka Wojtek

  9,99 
  WYSYŁKA: 14-21 dni .
  Długowieczny krzew. Polska najsmaczniejsza odmiana.
  Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  owocująca sadzonka jagody kamczackiej Zojka
  zamknij

  Jagoda kamczacka Zojka

  9,99 
  WYSYŁKA: 14-21 dni .
  Polska odmiana jedna z najsłodszych. Dobry zapylacz dla odmiany Wojtek.
  Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Owoce na sadzonce Jagody Kamczackiej Atuta
  zamknij

  Jagoda kamczacka Atut

  9,99 
  WYSYŁKA: 14-21 dni .
  Długowieczny krzew. Odmiana plenna, o owocach długo nie osypujących się.
  Krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Jagoda kamczacka - uprawa, odmiany, sadzonki i właściwości.

  Jagoda kamczacka – Lonicera caerulea var. kamtschatica – to odmiana suchokrzewu błękitnego. Znana jest pod nazwami suchodrzew jadalny, suchodrzew kamczacki, wiciokrzew jadalny. Sadzonki jagody kamczackiej dorastają do ok. 2 m wysokości. Kwitnienie zaczyna się w kwietniu, zaś owocowanie, w zależności od odmiany i jej pochodzenia, przypada na koniec maja lub początek czerwca. Owoce zbiera się w miarę dojrzewania, wielokrotnie.

  Jagoda kamczacka – uprawa

  Jagoda kamczacka jest bardzo łatwa w uprawie. Wytrzymuje ujemne temperatury – w naszych warunkach w zasadzie nie wymarza – jest też odporny na suszę. Nie jest zbytnio wymagający w stosunku do jakości gleby, jednak gleby mniej żyzne warto przed posadzeniem wzbogacić obornikiem lub kompostem. Krzewy należy sadzić w odległości 1,5 m od siebie. Przycinanie krzewów ogranicza się w zasadzie do ich prześwietlania – po ok. piątym roku po posadzeniu. Na choroby i szkodniki również jest nadzwyczaj odporna.

  Rozmnażanie, jagoda kamczacka sadzonki

  Rozmnażanie jagody kamczackiej odbywa się głównie przez sadzonki zielne oraz przez odkłady. W naszym sklepie internetowym w sprzedaży wysyłkowej posiadamy sadzonki jagody kamczackiej ukorzenione w doniczkach. Najlepszym sposobem jest zakup odpowiednio wyprowadzonej rośliny z ukształtowaną koroną, która rozpocznie owocować już w drugim roku po posadzeniu.

  Jagoda kamczacka – odmiany

  Odmiany jagody kamczackiej różnią się porą dojrzewania, nasileniem opadania owoców z krzewu po ich dojrzeniu, smakiem owoców, obecnością i nasileniem charakterystycznej goryczki czy cierpkiego smaku. Jagoda kamczacka to krzew obcopylny – w ogrodzie należy posadzić co najmniej dwa krzewy różnych odmian.

  Owoce jagody kamczackiej – właściwości

  Granatowoniebieskie jagody są kształtu podługowatego, długości do ok. 2,5 cm, i pokryte są sinym nalotem woskowym. Udowodniono, że owoce jagody kamczackiej wykazują działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, wspomaga także leczenie chorób oczu.