Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy

  Jagoda kamczacka Wojtek

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Długowieczny krzew. Polska najsmaczniejsza odmiana. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka Zojka

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Polska odmiana jedna z najsłodszych. Dobry zapylacz dla odmiany Wojtek. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka Jolanta

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Średnio-wczesna odmiana, o dużych owocach. Polecana jako zapylacz do odmiany Wojtek, Atut. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka Atut

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Długowieczny krzew. Odmiana plenna, o owocach długo nie osypujących się. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka Karina

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Długowieczny krzew. Polska odmiana plenna i smaczna. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka Duet

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Długowieczny krzew. Polska odmiana bardzo popularna. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka Indigo Gem

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Kanadyjska, bardzo plenna i mrozoodporna odmiana. Słodkie owoce nadające się do bezpośredniego spożycia. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka Aurora

  10,90 
  Wysyłka w 1-4 dni robocze .   Kanadyjska, bardzo plenna odmiana o bardzo dużych i nieosypujących się owocach. Odmiana deserowo-przetwórcza. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce 0,5-1l.

  Jagoda kamczacka - uprawa, odmiany, sadzonki i właściwości.

  Jagoda kamczacka – Lonicera caerulea var. kamtschatica – to odmiana suchodrzewu błękitnego. Znana jest pod nazwami suchodrzew jadalny, suchodrzew kamczacki, wiciokrzew jadalny. Sadzonki jagody kamczackiej dorastają do ok. 2 m wysokości. Kwitnienie zaczyna się w kwietniu, zaś owocowanie, w zależności od odmiany i jej pochodzenia, przypada na koniec maja lub początek czerwca. Jest to roślina, która jako jedna z pierwszych zaczyna owocowanie w naszym kraju. Owoce zbiera się w miarę dojrzewania, wielokrotnie. Roślina coraz częściej wybierana przez sadowników, ze względu na wysoką ceną owoców oraz rozpowszechnienie sprzętów do zbioru maszynowego. Sadzonki jagody kamczackiej możesz wybrać również do przydomowego ogrodu.

  Jagoda kamczacka – uprawa

  Jagoda kamczacka jest bardzo łatwa w uprawie. Wytrzymuje ujemne temperatury – w naszych warunkach w zasadzie nie wymarza – jest też odporna na suszę. Nie jest zbytnio wymagający w stosunku do jakości gleby. Jednak na glebach mniej żyznych warto je wzbogacić obornikiem lub kompostem. Krzewy należy sadzić w odległości od 1m do 1,5m od siebie. Bliskie sadzenie związane jest z zapylaniem krzyżowym rośliny. Przycinanie krzewów ogranicza się w zasadzie do ich prześwietlania – po ok. piątym roku po posadzeniu. Na choroby i szkodniki również jest nadzwyczaj odporna.

  Rozmnażanie, jagoda kamczacka sadzonki

  Rozmnażanie jagody kamczackiej odbywa się głównie przez sadzonki zielne oraz przez odkłady. W naszym sklepie internetowym w sprzedaży wysyłkowej posiadamy sadzonki jagody kamczackiej ukorzenione w doniczkach. Najlepszym sposobem jest zakup odpowiednio wyprowadzonej rośliny z ukształtowaną koroną, która rozpocznie owocować już w drugim roku po posadzeniu.

  Jagoda kamczacka – odmiany

  Odmiany jagody kamczackiej różnią się porą dojrzewania, nasileniem opadania owoców z krzewu po ich dojrzeniu, smakiem owoców, obecnością i nasileniem charakterystycznej goryczki czy cierpkiego smaku. Jagoda kamczacka to krzew obcopylny – w ogrodzie należy posadzić co najmniej dwa krzewy różnych odmian. Do najpopularniejszych odmian należy przede wszystkim Czarna, Duet oraz Wojtek i Zojka.
  ODMIANA PORA DOJRZEWANIA OWOCE POKRÓJ/WZROST ZAPYLACZE PLENNOŚĆ
  ATUT Połowa maja Niezwykle duże, soczyste, słodko-kwaśne, nie osypują się Kulisty, wzniesiony, zwarty, umiarkowana siła wzrostu np. Wojtek, Zojka Duża
  KARINA Koniec maja średnie, lekko wydłużone, smaczne, słodko-kwaśne Pokrój rozłożysty, wzrost umiarkowany np. Atut, Duet, Wojtek Duża
  DUET Maj/czerwiec Duże, bardzo smaczne, soczyste Kulisty, mocno rozgałęziony, duża siła wzrostu np. Atut, Wojtek Duża
  WOJTEK I poł. czerwca Duże, podłużne, aromatyczne, słodko-kwaśne, soczyste Kulisty, mocno rozgałęziony, rośnie bardzo szybko np. Zojka, Duet, Atut Bardzo duża
  ZOJKA I poł. czerwca Duże, kulisto-owalne, bardzo smaczne, słodkie Pokrój kulisty, średnio zagęszczony, umiarkowana siła wzrostu np. Atut, Duet, Wojtek Duża
  INDIGO GEM Połowa czerwca Małe, słodkie Pokrój wzniesiony, rośnie umiarkowanie szybko np. Aurora, Honey Bee Bardzo duża
  JOLANTA II poł. czerwca Duże, słodko-kwaśne, smaczne Pokrój rozłożysty, duża siła wzrostu np. Atut, Wojtek, Zojka Bardzo duża

  Owoce jagody kamczackiej – właściwości

  Granatowoniebieskie jagody są kształtu podługowatego, długości do ok. 2,5 cm, i pokryte są sinym nalotem woskowym. Udowodniono, że owoce jagody kamczackiej wykazują działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, wspomaga także leczenie chorób oczu. Są źródłem cennym witamin i mikroelementów. Dlatego tak chętnie wybierane są do produkcji soków, dżemów czy jako owoce suszone. Zapraszamy do sprawdzenia konkurencyjnych cen na jagodę kamczacką w naszym sklepie online!