Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Show sidebar
Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
zakres cenowy
  Owocująca sadzonka Jagody Kamczackiej Wojtek
  zamknij

  Jagoda kamczacka Wojtek

  9,99 
  W doniczce. Wysyłka: 3-5 dni roboczych .   Długowieczny krzew. Polska najsmaczniejsza odmiana. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  owocująca sadzonka jagody kamczackiej Zojka
  zamknij

  Jagoda kamczacka Zojka

  9,99 
  W doniczce. Wysyłka: 3-5 dni roboczych .   Polska odmiana jedna z najsłodszych. Dobry zapylacz dla odmiany Wojtek. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Owocująca sadzonka Jagody Kamczackiej Jolanta
  zamknij

  Jagoda kamczacka Jolanta

  9,99 
  W doniczce. Wysyłka: 3-5 dni roboczych .   Średnio-wczesna odmiana, o dużych owocach. Polecana jako zapylacz do odmiany Wojtek, Atut. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  owocująca sadzonka jagody kamczackiej Karina
  zamknij

  Jagoda kamczacka Karina

  9,99 
  W doniczce. Wysyłka: 3-5 dni roboczych .   Długowieczny krzew. Polska odmiana plenna i smaczna. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.
  Nowość
  Jagoda kamczacka Indigo Gem
  zamknij

  Jagoda kamczacka Indigo Gem

  9,99 
  W doniczce. Wysyłka: 3-5 dni roboczych .   Kanadyjska, bardzo plenna i mrozoodporna odmiana. Słodkie owoce nadające się do bezpośredniego spożycia. 2 letni krzew owocowy o wysokości 15-40cm. Sadzonka w doniczce P9.

  Jagoda kamczacka - uprawa, odmiany, sadzonki i właściwości.

  Jagoda kamczacka – Lonicera caerulea var. kamtschatica – to odmiana suchodrzewu błękitnego. Znana jest pod nazwami suchodrzew jadalny, suchodrzew kamczacki, wiciokrzew jadalny. Sadzonki jagody kamczackiej dorastają do ok. 2 m wysokości. Kwitnienie zaczyna się w kwietniu, zaś owocowanie, w zależności od odmiany i jej pochodzenia, przypada na koniec maja lub początek czerwca. Jest to roślina, która jako jedna z pierwszych zaczyna owocowanie w naszym kraju. Owoce zbiera się w miarę dojrzewania, wielokrotnie. Roślina coraz częściej wybierana przez sadowników, ze względu na wysoką ceną owoców oraz rozpowszechnienie sprzętów do zbioru maszynowego. Sadzonki jagody kamczackiej możesz wybrać również do przydomowego ogrodu.

  Jagoda kamczacka – uprawa

  Jagoda kamczacka jest bardzo łatwa w uprawie. Wytrzymuje ujemne temperatury – w naszych warunkach w zasadzie nie wymarza – jest też odporna na suszę. Nie jest zbytnio wymagający w stosunku do jakości gleby. Jednak na glebach mniej żyznych warto je wzbogacić obornikiem lub kompostem. Krzewy należy sadzić w odległości od 1m do 1,5m od siebie. Bliskie sadzenie związane jest z zapylaniem krzyżowym rośliny. Przycinanie krzewów ogranicza się w zasadzie do ich prześwietlania – po ok. piątym roku po posadzeniu. Na choroby i szkodniki również jest nadzwyczaj odporna.

  Rozmnażanie, jagoda kamczacka sadzonki

  Rozmnażanie jagody kamczackiej odbywa się głównie przez sadzonki zielne oraz przez odkłady. W naszym sklepie internetowym w sprzedaży wysyłkowej posiadamy sadzonki jagody kamczackiej ukorzenione w doniczkach. Najlepszym sposobem jest zakup odpowiednio wyprowadzonej rośliny z ukształtowaną koroną, która rozpocznie owocować już w drugim roku po posadzeniu.

  Jagoda kamczacka – odmiany

  Odmiany jagody kamczackiej różnią się porą dojrzewania, nasileniem opadania owoców z krzewu po ich dojrzeniu, smakiem owoców, obecnością i nasileniem charakterystycznej goryczki czy cierpkiego smaku. Jagoda kamczacka to krzew obcopylny – w ogrodzie należy posadzić co najmniej dwa krzewy różnych odmian. Do najpopularniejszych odmian należy przede wszystkim Czarna, Duet oraz Wojtek i Zojka.

  Owoce jagody kamczackiej – właściwości

  Granatowoniebieskie jagody są kształtu podługowatego, długości do ok. 2,5 cm, i pokryte są sinym nalotem woskowym. Udowodniono, że owoce jagody kamczackiej wykazują działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, wspomaga także leczenie chorób oczu. Są źródłem cennym witamin i mikroelementów. Dlatego tak chętnie wybierane są do produkcji soków, dżemów czy jako owoce suszone. Zapraszamy do sprawdzenia konkurencyjnych cen na jagodę kamczacką w naszym sklepie online!