Wyświetlanie jednego wyniku

Wybierz ilość produktów na stronie 20 28 36
Mrozoodporność
  Wielkość owoców
   Zapylanie
    Dojrzałość zbiorcza
     zakres cenowy

      Nektaryna kolumnowa Alice

      49,90 

      Wysyłka: do 5 dni roboczych

      Kolumnowa nektarynka o gładkich czerwono-żółtych, smacznych owocach. Odmiana samopylna idealna do małych ogrodów lub do donic na balkony i tarasy.

      2 letnie drzewko owocowe o wysokości 150 - 180 cm. Sadzonka z gołym korzeniem zabezpieczona w zbiorczym balocie.

      Nektarynka Kolumnowa — charakterystyka

      Nektarynki są bardzo spokrewnione z brzoskwiniami, są jednak bardziej wymagające w uprawie. Nektarynka kolumnowa dorasta do kilku metrów, drzewko owocowe puszcza kwiaty przed pojawieniem się liści. Roślina potrzebuje minimalnej przestrzeni do rozwoju, można ją śmiało sadzić w gruncie, a nawet w donicy. Donicę z drzewkiem możemy umieścić na balkonie czy tarasie.

      Drzewo owoce nie wymaga praktycznie pielęgnacji, wystarczy zapewnić tylko słoneczne oraz ciepłe miejsce i odpowiednią glebę. Wybierz i zamów drzewko kolumnowe nektarynki z naszego sklepu i ciesz się soczystymi owocami z własnej uprawy.

      Nektarynka Kolumnowa — owoce

      Owocami nektarynki kolumnowej możemy się delektować już w samym środku lata - w sierpniu. Możemy jednak liczyć na owoce sięgające wagi co najmniej 100g. Natomiast owoce są gładkie, a kolor żółto-czerwony, miąższ owoców jest błyszczący — łatwo oddziela się od pestki. Dojrzałe owoce są podatne na uszkodzenia i zgniecenia, dlatego też należy być delikatnym podczas zrywania nektarynek z drzew.

      Nektarynka kolumnowa alice jest odporna na niskie temperatury, w okresie wiosennym musimy uważać na pąki kwiatowe, ulegają przymrozkom.

      Zobacz także inne rodzaje drzewek kolumnowych oferowanych przez nas:

      • Czereśnie kolumnowe
      • Wiśnie kolumnowe
      • Nektarynki Kolumnowe